
Jeg vet ikke om noe som er mer genialt enn krembaserte sminkeprodukter på travle morgener, når tiden jeg har til å sminke meg er maks fem minutter. Det går utrolig kjapt å legge, og resultatet blir alltid fint og fresht. Her er min sminkerutine, som seriøst ikke tar mer enn 4–5 minutter!
Jeg legger først et lag med INIKA BB Cream. Denne smører jeg bare utover med hendene, etter at jeg har smurt meg med ansiktsolje eller ansiktskrem. Den jevner ut hudtonen og gir en super base for resten av sminken.
Så legger jeg concealeren RMS Un Cover-Up under øynene, langs nesevingene og ellers der jeg har rødhet eller urenheter. Den dekker fint og naturlig, og gir samtidig fukt og pleie. Jeg bruker fingertuppen til å klappe den kjapt inn i huden.
Etterpå legger jeg Champagne Rosé Luminizer på kinnben, brynsben og litt på øyelokket (hvis jeg ikke skal ha øyeskygge på). Jeg elsker hvordan den smelter inn i huden og gir den fineste naturlige gløden som varer i mange timer. En lifesaver etter søvnløse netter med småbarn!
LES OGSÅ: Slik velger du riktig INIKA-foundation til din hudtype
Jeg sverger til Lip2Cheek på kinn og lepper, og bytter mellom flere ulike farger. Akkurat nå er favoritten Beloved, som gir en frisk bærfarget tone som passer alle hudtoner. Denne legger jeg kjapt på kinnene med fingertuppen og toner den godt inn i huden. Jeg har den alltid med meg i veska, for en enkel touch-up i løpet av dagen.
Noen dager legger jeg også et lett lag med Eye Polish i fargen Myth, Magnetic eller Aura. Jeg vet ikke om noen skygger som er så enkle å påføre, og den gir alltid et perfekt resultat.
Til sist runder jeg av med den økologiske Long Lash Vegan Mascara fra INIKA i sort. Den gir lange, definerte og fyldige vipper, som samtidig ser naturlige ut. Jeg legger to kjappe lag på de øverste vippene.
Simsalabim, så er jeg klar for å møte dagen! 🙂
Psst! Produktene finner du ved å trykke på linkene i teksten. Legg gjerne igjen en kommentar under om du vil ha tips til farger som passer nettopp deg!
Jeg er også glad i øyenskyggen fra RMS. Veldig glad i Aura som kan brukes til ALT!! Men synes ofte det blir en strek på øyelokket etter en stund. Har også prøvd med en primer, men synes ikke det hjelper. Har du noen tips.
Dette er nok veldig vanlig med krembaserte produkter. Det er heldigvis kjapt å rette på med fingrene utover dagen. Men unngå gjerne å bruke noe som helst på øyelokkene før du sminker deg, slik som ansiktsolje, krem eller øyenkrem. Du kan også forsøke å pudre veldig lett med et helt transparent pudder før påføring, hvis du har en tendens til å lett bli blank på øyelokkene.
Passer de anbefalte fargene her meg hvis jeg bruker rms sin uncover up i nr 22?