
[OPPDATERT NOVEMBER 2018]
Etter flere henvendelser og et stort forventningspress fra mange hold, føler jeg for å dele noen tanker rundt hvorfor vi er en av få nettbutikker som ikke har kastet oss på Black Friday-bølgen.
Produkter laget med hender, hode og hjerte
Du har sikkert fått med deg at vår produktportefølje hovedsaklig består av små, innovative og til dels sårbare produsenter. Disse produsentene lever av å lage kvalitetsprodukter av ypperste klasse, oftest for hånd og i små partier. Hvilket igjen innebærer at produksjonen er tidkrevende og at marginene ikke er de beste, hverken for produsenten eller for oss som forhandler.
I tillegg er råvarene som benyttes i produksjonen bærekraftig fremstilt, som oftest dyrket økologisk eller villhøstet, og alltid av en svært høy kvalitet. Dette betyr igjen at disse små produsentene har liten mulighet til å forhandle på pris, og at de på den andre siden er avhengig av kunder som kan forplikte seg til å støtte dem i kampen mot de store multinasjonale konsernene – en kamp vi i PureYou.no er stolte av å kunne bidra til!
Green is the new black
For oss som står bak PureYou.no, som brenner for “green beauty” og som ønsker å fremme og tilgjengeliggjøre disse produktene til bevisste, norske forbrukere, innebærer det at heller ikke vi sitter igjen med det helt store på bunnlinjen. Likevel fortsetter vi å jobbe med dette ettersom det gir så utrolig mye tilbake å jobbe med produsenter som lager produkter med hender, hode og hjerte – og ikke på samlebånd.
Å fremme naturlige produkter av høy kvalitet som er produsert på en bærekraftig og etisk måte, er dessuten noe av det viktigste vi i PureYou.no bidrar med i kampen for miljøet. For det er ikke tvil om at overforbruk og bruk av konvensjonelle produkter med skadelige ingredienser er negativt for både klimaet, naturen og vår egen helse.
Takk for støtten
Jeg er såklart like glad i salg og rabatter som alle andre – men ikke for enhver pris. Og ikke når det risikerer å gå utover både bredden og kvaliteten vi ønsker å opprettholde på vårt sortiment, service og evne til å levere raskt.
Derfor betyr det enormt mye at du som kunde støtter og heier på oss. En støtte som kommer i form av gode tips og råd, fine ord og tilbakemeldinger, i tillegg til at du handler hos oss og kommer tilbake gang på gang. Det er nettopp du som gjør det mulig for oss å utvikle oss videre. Du som gjør det mulig å ta inn flere spennende merker, og øke vår tilstedeværelse og engasjement for naturlige og bærekraftige skjønnhets- og velværeprodukter.
Tusen takk!
Vel, dessverre gjør det at forbrukerne velger å handle disse produktene andre steder. Jeg elsker RMS, og har kjøpt alle produktene mine derfra fra dere, men som student blir det til at man må spinke og spare i alle settinger, og når jeg la merke til at dere ikke hadde salg på produktene deres fra RMS, måtte jeg dessverre kjøpe disse fra et annet nettsted. Dette nettstedet hadde satt ned prisene på sine RMS produkter, som forøvrig RMS Beauty selv hadde gjort (de selger alle produktene sine for 20% på siden sin nå). Så håper dere velger å revurdere dette til neste år, da 99% av forbrukere ikke velger å kjøpe produkter for full pris når de kan få kjøpt det billigere et annet sted.